tototu je

stránka o dizajne a architektúre, ktorá nám prerástla cez hlavu tak, že sme začali vymýšľať sami a dopracovali sme sa k založeniu tototu studia.

2007 Sledovali sme čo sa to vo svete dizajnu deje. Ako vždy, veľa nového. Do toho z nás každej strany vyskakovali zbytočné gadžetérie. Chceli sme mať veci, ktorá sa nám páčia pokope. V tom čase bolo takýmto vhodným formátom blog.

Uchvátili nás riešenia, ktoré sme nevídali v praxi. Dizajny, ktoré by sme neváhali skopírovať, zremixovať, upraviť do podoby svojej hneď a zaraz. Nápady od mama až po mia. Zapozerali sme sa do japonskej architektúry, ktorá ukázala horizontálnym králikarniam ako sa s priestorom narába až sa vám hlava zakrúti. To všetko nás bavilo a stále baví.

 

Napísať článok bolo/je omnoho prácnejšie než pripnúť obrázok na pintereste. Pomohlo nám zapolemizovať si so sebou, hrabať sa v histórii, utriediť myšlienky a smerovalo to k jasnému koncu. Od teórie k praxi. Vo vlastnom štúdiu. Bavilo nás to vždy, ale zhoda okolností zabezpečila, že sme sa tomu začali venovať naplno. Od kedy sme začali písať na tototu.sk v rámci štúdii sme sa sťahovali trikrát.

Pri prvom priváte sme si nahovárali, ako tam niečo vymyslíme. Demontovali sme bojler.
Pri druhom priváte sme prišli do prázdnej izby a odchádzali sme z izby plnej.
Do tretieho privátu sme vošli a vyhodili, rozobrali, znovupoužili a zrekonštruovali všetko čo nám stálo v ceste. Byt no.1 to bol.

 

2013 Minuli sa nám vlastné byty a tak sme pretvorili niekoľko ďalších.
Tento proces sme zavŕšili vytvorením tototu studia.

Baví nás to. Ak máte holé steny, alebo nedostatok priestoru bude to dobrý nápad, ak sa nám ozvete.

Jakub Kriš (1986)

2012 – Bc. / Sociológia / Masarykova Univerzita

Sociologické štúdia som strávil praxovaním v stolárskej dielni. Žijem na osi Brno – Prešov.
Baví ma…


  • Connector.

    Fotografovanie

    Fotografovanie nie je pre mňa iba vecou obživy. Je to spôsob nazerania na svet skrz objektív. V spojení s mestskou mobilitou to je spoluautorský projekt Brno Cycle Chic. brnocyclechic.com

  • Connector.

    Udržateľná doprava

    Som členom zapísaného spolku Brnonakole. Podieľam sa na osvete a organizovaný cyklojázd. brnonakole.cz