Leap Motion

Zabudnite na počítačovú myš, to zariadenie na sériovú produkciu karpálneho tunela a vyleštených zápästí, zabudnite na capanie po obrazovke, toto je predvoj rozhrania z Minority Report, od Johna Underkofflera. Leap je zariadenie, ktoré nás dostane z plochej osi x-y na os x–y-z a to v hd rozlišení. Postačí k tomu zariadenie, ktoré sa má začať predávať budúci rok za cca 55 eur.

Zariadenie si pripojíte k počítaču pomocou usb, položíte ho na stôl pred monitor a môžete začať máchať rukami ako na videu vyššie. V podstate sa jedná o zmenšený Kinect, zariadenie ktoré sníma priestor okolo seba a vytvára z pohybov vašeho tela jedno veľké polohovacie zariadenie. Leap keďže je zmenšenou verziou ponúka na malej ploche vašich rúk omnoho väčšie rozlíšenie, takže dokáže zaznamenať pohyb na jednu stotinu milimetra.

Len si to predstavte, všetky veci, ktoré nám trvali tak dlho ako 3d modelovanie, retuš, triedenie, jednoducho uchopíme, natiahneme, sformujeme, oprášime. Tešíme sa aké nové grafické rozhranie, prípadne operačný systém nám takáto dôležitá hračka do budúcnosti prinesie.