Inges idee/ Undeveloped playground

Futbalové ihrisko dlhé 100 metrov, na ktorom kopete loptu od nevidím do nevidím je nuda. Jedinou prekážkou sú vám protihráči skáčuci pod nohy. Žiadne vyhýbanie sa stĺpom, preskakovanie cez umelé prekážky, nič zo zábavy, ktorú Veľká Pardubická poskytuje. Ale! Sú tu aj svetlé výnimky.

Skupina Inges Idee postavila v Emsdettene futbalové ihrisko na obe strany kanálu, ktorý obkolesuje mesto. Hráči tak musia preskočiť viac ako trojmetrový kanál, ak dostanú nutkavú potrebu presunúť sa na druhú stranu. V lete je to však neoceniteľná prekážka.

Inges idee/ 3D²

Ďalší projekt basketbalového ihriska od Inges Idee v Mníchove sa zahráva s morfológiou plochy. Verejné osvetlenie je ironicky zasadené do vnútra ihriska ako keby sa nič nedialo a zem nevlnila.

Priscilla Monge, David Buck/ Untitled

Podobne ako 3D² je na tom aj dočasná inštalácia futbalového ihriska na Liverpoolskom Bienále. Autorka sa zamýšľa nad mocou ktorá vytvára očakávania ľudí a čo ich príjme rozhodnúť o akceptovateľnosti istého javu, v tomto prípade kopcovitého ihriska. Čo by nato povedali pivom ťažko skúšaní hooligans?

P.S. Našiel som zaujímavý článok, ktorý stojí za pozretie – 7 zvláštnych modifikácií futbalu