Airwash, čistiareň do domu

Wendy Chua, Gabriel Tan/ Air Wash

Nemôžem to nazvať práčkou – nedá sa tam vopchať hlava, netočí sa to a nespĺňa to hlavný ukazovateľ a to obrovskú spotrebu vody, potrebu pracieho prášku a iných voňavých chemikálií.

Koncept AirWash vyhral súťaž vyhlasovanú každoročne DesignLabom Electroluxu. Tento krát sa jednalo o tému dizajnu, ktorý poskytuje extra čas a jednoduchosť použitia pre rok 2020. Dizajn je inšpirovaný vodopádom, ktorý je prirodzeným generátorom negatívnych iónov. Tie tvoria podstatnú úlohu v čistiacom procese AirWash. Technológia inšpirovaná iónovými čističkami vzduchu, a klasickým praním pri rieke, kedy sa mláti do oblečenia, až kým z neho nedostanete všetky nečistoty, je v tomto prípade nahradená stlačeným vzduchom. Ako povedal Gabriel Tan pre CNN vyzerá to ako auto umývačka – oblečenie na vešiaku sa zasunie do vnútra stroja, následne je vystavené tlaku vzduchu, ktorý ho vyčistí. Nahradzuje to potrebu vziať oblečenie do čistiarne. Spolu s antibakteriálnymi deodorantami, pomáha tlak vzduchu obohatený o negatívne ióny odstrániť baktérie, nečistoty a neutralizovať zápach.

AirWash predstavuje šetrní spôsob čistenia citlivých materiálov, elimináciu vody a chemických čistiacich prostriedkov. Negatívne ióny zachovávajú farbu a nepoškodzujú materiál ako sa to často stáva pri klasickom praní. Napriek tomu, že AirWash dokáže nahradiť práčku svojími čistiacimi možnosťami a oblečenie dokáže vyčistiť za tri až dvanásť minút, po kapacitnej stránke zaostáva. Preto sa jedná skôr o doplnok práčky ako jej nahradenie.

Bolo by skvelé, keby celá skriňa bola jeden veľký AirWash, nemusel by som sa tak starať o oblečenie, iba ho jednoducho zavesiť na vešiak.

via: inhabitat

3 comments

  1. mokre to nebude, mal som specifikovat asi, ze teda pod balkonom si predstavujem loggiu 😉
    ale technologia to vyzera byt super.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*