Staré maticové kľúče? Ideálne vešiaky.

tototu studio // matkin vešiak (rusted wrench towel rack)

Mali sme niekoľko starých zhrdzavených maticových kľúčov a jedno staré drevo. Vzniklo nám z toho tototu. Vešiak na uteráky. Na vešiaku je aj štítok s menom výrobcu kľúčov HAZET. Kľúče sú ošetrené vodeodolným lakom, takže vaše uteráky sa nezašpinia od hrdze.

We had few spare rusted open wrench keys, and one piece of wood that we wanted to reclaim. So. This is it. Towel rack. There is even manufacturer tag HAZET, for those keys. All the keys are finished with transparent wood resistant lacquer, so your towels won’t get dirty from rust.

A ako sme ho urobili?

Nedostatok vešacích priestorov a prebytok zhrdzavených kľúčov sa nám spojil po zazrení počasím zmáhaných drevených dosiek v jedno. Matkin vešiak!

1. Ak si chcete podobný zostrojiť, je to vcelku jednoduché. Maticové kľúče rozpílite aby ste ich mali rovnako dlhé (stredy môžete vyhodiť, ak vám tam ale zostane celý názov hlavne pri dlhších kľúčoch, ponechajte si ich ako značku na vešiak)

2. Pokiaľ chcete ponechať hrdzu bude vám špiniť veci, namočte tak kľúče minimálne raz do laku, ktorý bude držať (lodný lak, lak na podlahy)

3. Označte si na doske pravidelné diery a pustite sa do vŕtania (vrtáky s priemerom 6-10mm), urobte dve diery tesne nad sebou. Vyvrézovať ich by bol ideál, ale postačí vŕtačka. Veľkosť diery samozrejme vŕtajte podľa kľúča, ktorý tam vložíte, nebude sa vám tak pri lepení kolísať.

4. Epoxid! aneb dvojzložkové živicové lepidlo vám poriadne podrží kľúče. Z druhej strany si zalepte diery, ideálne na dva krát aby vám lepidlo nevytieklo. Kľúče, ktoré sa vám budú kolísať upevnite do rovnej polohy napríklad pomocou lepiacej pásky. Nechajte vytvrdnúť cez noc. Hotovo. Pogratulujte si.

Total
3
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*