Hor sa na fotky z Tabačky: workshop Z koša do voza

Tabačka Kulturfabrik + našamaličkosť // Z koša do voza

Takto sme oznámili pred dvomi týždňami naše prvé veliteľstvo workshopu v Tabačke. A ako to dopadlo? Zo začiatku disharmonizovane, ale nakoniec podarene.

Prišlo niečo cez 15 účastníkov, od takých, ktorý si to chceli skúsiť až po študentov dizajnu. Najviac vzniklo svietidiel, čo je vďačný recyklovateľský produkt – zoberiete objímku a kábel z iného svietidla a vložíte ho do netradičnej formy – malé lampy nad stolíky v kaviarni vytvorené z reproduktorov a starého mosazného lustru, veľké svietidlo z plechovej rúry, lampa zo starej žehličky a vianočná cyklotuja.

Veľký prútený kôš sa premenil pod rukami dizajnérov na kreslo a z odrezaného zvyšku vznikol stolík na drobnosti. Z rúr na vzduchotechniku vznikli za pomoci držiakov na poklice koše na separovaný odpad. Staré sánky sa premenili na malú lavičku čalúnenú červeným kabátom.  Ďalší stolček na sedenie bude dokončený niekedy neskôr a vynikne najmä logom tabačky vyrobeným z viazaní starých lyží. Vypreparované staré rádio skončí v okne ako kvetináč.

Niektoré veci sme nestihli, alebo nám docvakli až po záverečnej – napadli nás jednoduché vešiaky na kabáty z lyží (stačí ich premaľovať na bielo, aby zapadli v interiéri kaviarne a naraziť do nich klince, alebo nejaké háčiky). Z písacieho stroja by sa mohol urobiť poakciový anonymný odkazovač. A dosť.

Spoločne s nami vytvárali z odpadu šperky ľudia z Priateľov Zeme – náušnice z pet fľašiek, epoxidovo viečkové paropankové náhrdelníky a podobne (natáčali aj video, tak neskôr ho tu hádam zhliadnete)

Pani v rohu, ktorá hľadá muža je produktom určeným pre backstage – zložená z rúr, molitanov, drevených palíc, rozbitých kožených botasiek, tienidla na lampu a nalíčenej masky Ajronmena vyhrala jednoznačne nehonorovanú cenu Obludnosti zrecyklovanej.

Ďakujeme Zuzke za organizáciu workshopu, Tabačke a Priateľom Zeme za poskytnutý “šrot”, priestor a podporu. A ďakujeme hlavne všetkým účastníkom workshopu, ktorý prišli zobrali do ruky pílku a rezali, až z toho niečo pekné vyrezali.

Vidíme sa znovu. Istotne niekedy inokedy.

p.s. ospravedlňujeme sa ale stratili sme papier na ktorom sme mali zapísané mená tvorcov, pokiaľ chcete, aby sme vám dali kredit s vaším výtvorom (prípadne s linkami na vaše fb profily, portfólia, atď) napíšte nám na tototusk (at) gmail.com

Total
25
Shares

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*