Čo nás na Designbloku ’11 zaujalo

Designblok

Tohtoročný designblok sa niesol v znamení blablabla, lebo nevieme čoho a ototunejde. Ide o design, dobré nápady a ľudí. Myslí tu niekto na malé deti? Myslí. A tak …

domesidesign // konferenční stůl Solid

Domesidesign – máte firmu, ktorá projektuje a stavia drevené rodinné domy. Zostane vám veľa odrezkov a tak ako rozumné riešenie vám príde ich znovu použiť. Aj keď by dobre horeli, dodávateľov vyťažiť treba a tak im zadáte ešte aj výrobu nábytku. Nápad na jednotku.

Šumová Klára // Jezírko

Klára Šumová – má pekný nábytok (kliknite sem a potom iba next, next, next, next…)

Skin // Urbi et orgi

Skin – Keď si pamätáte na Allt, pridajte Katarínu Beličkovú (BigBang!)a Štefana Noska. Spolčili sa aby vytvorili kolekciu Urbi et Orgi. Naj bol skladateľný koberec od Eleny Bolcekovej. Jeden aby spoznal základný tvar z ktorého je ten koberec vytvorený, ale môžete ho vidieť tuto.

Tobyšlo // Drevené lyže

Tobyšlo – Drevené Lyže! (a kúštičok uhlíkových vlákien, lebo však masaryk už zomrel, treba inovoväť) Navrhli ich v spolupráci s firmou LTB Snowboards a lyže by sa mali dostať aj do predaja, pred vianocami ak si dobre pamätám. Volajte im, otravujte ich, lebo chcete poraziť dosky vášho dedka.

Kristýna Pojerová / Svítidlo Skleník

Kristýna Pojerová – vyrobila pekný skleník, do ktorého môžete strčiť ruku a na ňu vám svieti svetlo. Čiže sa jedná o lampu, kde vám môže rásť tráva, alebo bazalka. Ajtakajtak.

Okrem dizajnu, tam bolo veľa pekného oblečenia, šperky (napr kocky od kláry šípkovej, pekné prstene, pekné všetko),  hlboké zrkadlá a retro, ktoré ste si mohli vydražiť. Bolo toho ale samozrejme viac a preto by ste si mali prezrieť všetky fotky na flickri, lebo fyzické albumy s fotkami sú passé.

Sprievodných akcií sme sa nezúčastnili, radšej sme si povyrazili náhodne na metalový koncert a neskôr v očakávaní pomalého electrofolku od Bibia v meetfactory skákali prekvapivo na techno (bibio a pjoni & ink midget dali super tuctuc a jediné Dné boli dobrí najpomalejší). A ešte sme sa váľali v kaabe, kaviarni s peknými stoličkami.

Za zmienku stoja ešte exoti Designbloku. Vďaka nim bol designblok pestrejší.

Mestečko Humpolec

Prvé bolo mestečko Humpolec so zanieteným výkladom sprievodcu a fajnovou citrónovou limonádou. (jednalo sa pravdepodobne o prezentáciu módnej kolekcie? nevieme)

Posedlý

Druhá bola galéria Posedlý, ktorá sa zamerala na popularizáciu posedov. Po dobrom nápade sa inovovaný model posedu ocitá na druhom mieste v najužitočnejšej veci na svete. Na každý deň už majú jedno využitie a tento počet rastie. Pridali sme tam stojan na sväté písmo pre pápeža, pretože i pápež potrebuje vlastný posed.

Tretím exotom bol Maxim Velčovský, ktorého bolo možné vidieť na designbloku niekoľkokrát. Vtip s ktorým sa mu darí tvoriť ho istotne medzi exotov radí.

Nakoniec by sme si to vyhrnuli. Designblok bol fajn. Fajn preto lebo nám to prišlo malé a semtam zbytočne komercionalizované (v superstudiu futurama boli výrobcovia, ktorých je možné vidieť všade, kto napríklad potrebuje vidieť skladajúcu markízu?) Ale tak proti gustu žiaden guľomet.

Total
7
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*