Hľadá sa univerzálny úložný systém

A IKEA mi v tomto asi veľmi nepomôže.

Možno je to iba môj osobný problém, že nie je možné zakúpiť univerzálny úložný systém. Niečo čo nebude vážiť xx kilogramov, nebude spotrebovávať na svoju výrobu niekoľko stromov, kopu skla, kovu, umelej hmoty. Niečo čo vám nedovezú zložené v jedno kuse, takže tým pohnete až pri najbližšom maľovaní, aj to iba dvaja. Žiaden ikeácky flatpack, ktorý bude síce flat, ale dlhý dva metre s váhou 30 kíl.

Nemám na mysli úložný priestor, ktorý vycapíte vo svojej obývačke do sklenenej vitríny a naplníte to porcelánovou čajovou sadou, ktorý ste dostali ako svadobný dar, a nepoužívate ju. Poprípade úložný priestor, ktorý slúži samotný ako objekt obdivovania, lebo ho navrhol nejaký metrosexuálny fúzik, ktorého najväčším sviatkom je bienále v Miláne. Nechajte si to a kľudne produkujte tie chujoviny aj naďalej, plávajte v ornamente, mne je to jedno. Akurát, že toto contemporary hnutie ovplyvnilo a odklonilo aj zvyšok dizajnu od niečoho čo sa nazýva užitočnosť a jednoduchosť.

Myslím úložný priestor, ktorého hlavnou úlohou je uložiť. Ukladať Veci. Ktorý je prispôsobený nato, že Veci jednoducho pribúdajú. Takže nebude problematické, aby pribudol aj úložný priestor. Malý úložný priestor, nakoľko vám pribúdajú veci postupne, nie úložný priestor, ktorý je raz taký veľký ako doterajší. Potrebujem systém, ktorý bude ľahko prenosný, modulovateľný, jeho možnosti neskončia pri vytvorení police o jednej dĺžke. Niečo, kde sa bude dať nielen vložiť tyč pre oblečenie a bude to uzatvorené, ale aj položiť veci do otvoreného priestoru. Systém by nemal obsahovať žiadne vŕtania a upájania na steny, ale iba click clack spoje, ktoré sa jednoducho skladajú a rozkladajú. Nič pretechnizované, čoho výroba stojí majland a zvyšuje cenu konečného produktu, ale iba jednoduchá mechanika. Žiadne dlhé časti od zem až po strop, ale iba dielčie krátke kusy, ktoré po vzájomnom zapojení takúto dlhú časť vytvoria, respektíve vyrobia oporu podobnú takejto časti.

Zatiaľ som našiel tri systémy, ktoré vynikajú oproti iným, ale stále obsahujú mnoho nedokonalostí, ktoré nemožno prehliadnúť. Predstavím ich v nasledujúcich postoch.

1 comment

  1. hahaha fúzik to som už dávno nepočula…
    ale inak áno drahý, chápem tvoje súženie… smrk ha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*