Zakrivená drevená podlaha

Bolefloor

Nejaké pekné farebné podlahy sme tu už mali, ale toto je snáď rozprávka. Zakrivené podlahy sediace do seba. Boleflor používa systém na skenovanie dreva, získava z neho rozmery, informácie o chybách v dreve a pomocou toho dokáže vyrezať z kmeňa stromu čo najviac dreva, ktoré do seba zapadá. Žiadne hlúpe rovné podlahy, kde máte odpadu habadej.

Bolefloor technology combines wood scanning systems, tailor-made CAD/CAM developments and innovative optimization algorithms for placement software developed by a Finnish engineering automation company and three software companies in cooperation with the Institute of Cybernetics at Tallinn University of Technology.

Bolefloor scanners’ natural-edge visual identification technology evaluates “imperfections” such as knots and sapwood near the edges or ends so that floors are both beautiful and durable.

Our process manages and tracks each board from its raw-lumber stage through final installation. And every board is cut using the finest in Homag woodworking machinery.

Cena by sa mala pohybovať obdobne ako masívne drevené podlahy. Dĺžka jedného kusu sa pohybuje do 3m (špeci objednávky 6m), šírka 15-30cm a hrúbka 21mm. Dub, podlaha na veky vekúce.

P.s. predajcovia ohláste sa im, hľadajú distribútorov

Total
62
Shares

9 comments

  1. tak to je nádhera, nejen, že se netvoří tolik odpadu, ale je to i mnohem krásnější, zajímavější, a hlavně pak musí být každá podlaha originál, díky za výborný tip

  2. geniálne riešenie. vypadá to efektne a originálne. viem si to predstaviť v obrovských priestoroch obývačky so starým nábytkom z antikvariátu…super nápad

    1. písal som im, ale odpísali mi že list distribútorov ešte nemajú. skús ich kontaktovať neskôr, v máji napr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*