Preč so škaredou batikou, je tu Lumi!

Lumi // Inkodye

Fotenie bez fotoaparatusu? Tlačenie bez tlačiarne? Fotogramy! Teraz aj vo vašich domácnostiach. Volajte crn crn crn tri tri dva ostošesť osem, alebo lumi.co.

Tak a ešte raz. Na batiku je potrebný skill, v prípade západnej spoločnosti a jej degradovania batiky aj veľká miera nevkusu. Princíp zdegenerovanej batiky pozostáva zo gblbtr;asj. Zviažete do uzlu, hodíte do vody a výsledok? no fuj. Na použitie vosku a viacnásobného farbenia je táto kutilská kultúra lenivá. A preto prestaňte. Máme pre vás riešenie, ktoré posunie prácu amaterského dekoratéra o stupeň vyššie (za predpokladu posunutia estetického vnímania).

Kúpite si Inkodye. Je to svetlocitlivá farba, čo znamená že sa rozvinie (ukáže) až po určitom časovom pôsobení na slnku ako film. Lenže kým na film postačujú stotiny sekundy, tuto potrebujete zopár minút. Nájdete si objekt na ktorý to chcete tlačiť. Začnime jednoducho. Rovnou látkou. Natriete ju Inkodye (farbu si namiešate akú chcete) a zoženiete negatív – negatív je čokoľvek čo zablokuje svetlo. Najideálnejší negatív je skutočným negatívom – dajte si vytlačiť a zväčšiť staré negatívy, ktoré sa vám doma povaľujú, alebo si nejaký vyšotofopujte. Tie priložíte na látku, vystavíte slnku, počkáte a voilá – advanced batik pre západnú spoločnosť. Trochu umyjete a je to, žiaden ocot, oddelené pranie a škaredosť. Peknosť namiesto toho budete mať.

Veľké negatívy, veľké plochy – nábytok, sedačky, celé svetre a všeličo čo nás ani nenapadne. Cena? 34€ za tri rôzne 120ml farby.

Total
15
Shares

2 comments

  1. Zaujímavá technika, niečo som už o nej počula. Pátram po farbách a ľaľa narazila som na slovenský článok, no thotho 🙂 Nevieš, dá sa kúpiť farba aj jednotlivo, napr. čierna? Dík za odpoveď. Renata

    1. Farby sa dajú kúpiť iba na ich webe http://store.lumi.co/ (vybehnú na teba kity a vľavo hore klikneš na Inkodye) aj osobitne – farba stojí cca 15 usd plus raz toľko za poslanie sem. Nie je to lacnota, ale ak máš na to nejaké dobré využitie tak za skúšku to stojí. Ak by si to skúsila daj vedieť ako to dopadlo 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*