Miniinteriér plný keramiky v Madride

Héctor Ruiz-Velázquez // Ceramic Apartment in Madrid

Páčia sa nám malé interiéry, pretože limity podporujú tvorivosť. Napríklad do tohto interiéru by sa istotne vošli všetky oddeľujúce priečky pre každú jednu miestnosť, aby sa tam človek cítil bezpečne stiesnene, ale presne to je to čo by sme nemali chcieť – stlačiť ho v už aj tak malom priestore.

V Madride je navyše teplo a tak vzdušnosťou spolu so suchým celokeramickým obkladom je vítanou vlastnosťou bytu. Suchý keramický obklad znamená to, že pri inštalácii neboli použité žiadne lepidlá ale iba zaklikávacie keramické dlaždice, ktoré je možné jednoducho zložiť a rozobrať.

Ruiz-Velázquez sa s interiérom pohral tak, že oddeľujúce priečky zónujú byt pre rôzne aktivity, pričom k oddeleniu dochádza ako vertikálne – obývačka, toaleta, minipracovňa, kuchyňa, tak aj horizontálne – spálňa (ktorá nad obývačkou visí) a celé je to spoločne presvetlené oknami z jednej strany,stenou vyplnenou okrúhlymi zrkadlami a bielym interiérom, decentne vyplneným modernistickým nábytkom, pričom prehrešok je iba v podobe tlstého vraha Mao-Ce Tunga. Holt, aj majster tesár sa niekedy utne.

Total
10
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*