Chcete elektrobicykel? Aj takto jednoducho to ide.

dbRevO

Čo sa nám na tejto inovácii páči? All in one. Konečne bol niekto schopný strčiť do jedného kolesa od bicykla motor, batériu a celé to pekne zapúzdriť. Jediné čo z toho trčí sú káble, ktoré sa pripájajú k brzdám a cyklokompjútru. Inštalácia je tak skutočne jednoduchá a nosič tak bude slúžiť vašim taškám a nie piksle z batériami.

Čo sa nám ale nepáči je uchytenie kolesa. Ak si niekto nastrčí na prednú vidlicu vec za 500+ eur, pri obyčajnom šesťhrane bude trvať odcudzenie kolesa desať sekúnd a s prevlečeným zámkom cez tú jedinú malú dierku pätnásť. Otázna je aj statika (bude sa bicykel držať na lajne) a prípadne legislatíva (nemusí byť pohon napojený na reťaz, t.j. zadné koleso namiesto predného).

Dostupnosť a cena zatiaľ nie je známa, keď budeme niečo vedieť bližšie, článok upravíme.

Total
3
Shares

4 comments

  1. ..m..odcudzenie bude trvat tak dlho ako dlho bude trvat zlodejovi prestrihnut zamok..pretoze ten si mozem prevliect cez koleso – aj – ram …a – legislativa – ?nech mi niekto nejde hovorit, ze budem potrebovat vodicat na bike s motorcekom…

    1. vodičák nie, ale zákon stanovuje že elektrobicykel je považovaný za bicykel ak je spustenie elektromotora závislé na šliapnutí do pedálu a jeho rýchlosť limitovaná (ak to tak nie je, v podstate stále je to bicykel, ale legálne tka už nie je vnímaný – tzn nemôže na cyklochodníky, atď. – aj keď závisí do od štátnej legislatívy, v dánsku a iných krajinách jazdia skútre po cyklochodníkoch)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*