Otáčací stôl, aby miesta dosť bolo

tototu by tototu // Stôl no.2 (a predsa sa točí)

Mali sme aj stôl no.1, ale ten bol len navrhnutý nami a upečený našim dobrým tatkom, takže sa do série počíta iba papierovo. Stôl no.2 sme si navrhli a zhotovili sami a tak ako sme sľúbili, sem s ním.

Požiadavky na tento stôl boli nasledujúce

  1. Nesmel sa dotýkať podlahy, lebo tak sa ľahšie upratuje
  2. Nesmel zaberať veľa miesta, lebo sme ho nadostač nemali
  3. Všetok káblový bordel mal byť ukrytý
  4. Museli byť na ňom klávesy a zároveň nesmeli zavadzať
  5. Na ploche malo byť čo najmenej všetkého, lebo tak to máme radi

Stôl sme tak L profilmi zavesili na stenu a aj keď sme brali tie najsilnejšie, nestačilo to (nabudúce už iba trojuholníkové profily) takže sme ho ešte museli podoprieť. Získali sme tak veľa miesta, ale nie na nohy, keďže ich radi naťahujeme. Keď budete myslieť na takýto stôl, myslite aj na to či sa vám tam zmestia pohodlne vaše nohy.

Pre káble sme vyrobili prepážku, nad ktorou sa odsúval stôl, vidno tak bolo iba tie, ktoré priamo viedli k počítaču.

Plocha okolo počítača veľa miesta nepotrebuje, ale tie klávesy. Napadla nás jedna premúdrela myšlienka, keď ich nebudeme potrebovať, jednoducho stôl otočíme a bude. Tak i bolo. Prevedenie nebolo bohvieaké ale fungovalo, namiesto inteligentnejších ložísk zapustených v doske sme použili dlhé, hrubé šrúby, dosku bolo potrebné otáčať iba o 180 stupňov a na tie potreby šrúby postačovali. Aby sa doska viac netočila vzadu boli pripevnené L profily a v doske zapustené matice, do ktorých sa zapustili ďalšie skrutky. Napadlo nás aj čistejšie prevedenie, ale to by bolo nad naše sily implementovať. Klávesy sme upevnili obyčajnými popruhmi so zubcami, udržalo to lacné bakelitové yamahy, niečo s kladivkovou mechanikou by bolo potrebné zabezpečiť lepšie.

Nad stôl sme vyrobili primitívny odkladací vešiak. Povesili sme naň notebook, konzervy do ktorých sme postrkali farbičky, lampu. Výhodu to malo v tom že nič nebolo na stole, bolo na ňom mnoho miesta a veci sa dali jednoducho presúvať. Ak by sme nabudúce o niečom takom znovu uvažovali tak jedine z kovu, udrží viac a jeho rozmery môžete zraziť na minimum.

Tento stôl sme samozrejme nechali pri sťahovaní na starom byte, takže zanedlho ho nahradí Stôl no.3. Zatiaľ používame nejaký, ktorý bol vyrobený niekým iným! hanba nám. Navyše nebaví nás za stolom sedieť, takže ho potiahneme do výšky a dáme mu kolieska. Toľko z prvotných požiadavok na Stôl no.3  a z procesu výroby Stola no.2

Total
9
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*