Sugru – supermateriál pre diy hackerov

Sugru

Donedávna šli polámané veci spraviť iba lepidlom. Či už všelijaké sekundové lepidlá alebo super silné mazľaviny, ktoré vám prilepili nábytok aj k stropu však mohli pracovať iba s tým čo vám ostalo. A veru keď stratíte z okuliarov jeden držiak nosa lepidlo vám nepomôže. A tuto kdesi prichádza na pomoc Sugru. Podobne ako tmel, ktorý vyplní drevo a zaschne v ňom až sa drevom stane, sugru zohráva podobnú úlohu v nedrevených materiáloch. Táto silikónová hmota je po otvorení v hermeticky uzatvorenom sáčku formovateľná ako plastelína, prilne k mnohým materiálom a neskôr pri izbovej teplote a klasickej vlhkosti zatvrdne.

A tie super vlastnosti – vode odolná, pevná a napriek tomu mäkká silikónová hmota, teplotne odolná od -60 do +180°C, umývateľná v umývačke. To všetko za 8 eur za rôzne 85 až 100g aj farebné balenia aj so zaslaním z Írska.

Keď doplnia sklady (3000 kusov vypredaných za 16 hodín, ďalších 2000 kusov za 10 hodín, momentálne rozširujú kapacity a sklady), kupujem si hneď aspoň jeden a dám vám vedieť. Potrebujem si nadvihnúť notebook, dotvarovať potkanmi ohryzené tlačidlá na synťákoch a trochu poháčkovať bicykel. A vy?

Total
10
Shares

1 comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*