rekap_11+ predsavzatí pre 2011

Minulý rok sme si predsavzali nejaké predsavzatia a keďže je už február bolo by načase rekapitulovať.

 1. 66.6% – x // Písať pravidelnejšie. Minimálne 3 články týždenne – nepodarilo sa. Pravidelne sme nepísali, priemerne sme spadli na 2 články týždenne.
 2. 400% // Zvýšiť rýchlosť a znížiť záťaž pri načítavaní hlavnej stránky. Uvažujem o kompletnom redizajne – redizajn sa nám podaril tak, že z neho aj sami máme radosť (neteší nás akurát to že v RSS nezobrazuje všetky obrázky, prepáčte ale nevieme to napraviť). Stránka funguje ako blesk, pričom obrázky sú ešte väčšie a všetko je prehľadnejšie. Odrazilo sa nám to aj na návštevnosti, ľudia klikajú toľko až nám štatistiky vyleteli štvornásobne.
 3. OK // Nafotiť nábytok, ktorý sa mi nedávno podarilo zostrojiť a capnúť ho sem – (veľká skriňa s plátenými dvierkami, stolík z dopravnej značky, otáčací stôl v izbe no.1)
 4. JOU // Upcyklovať stolík Thonet, ktorý som onehdá získal na aukre – zrekonštruovaný a pekný, nafotíme čoskoro
 5. DRRN // Nájsť, vymyslieť slovenský ekvivalent slova Upcycle – nenašli sme
 6. 50cm // Dokončiť posteľ a dvihnúť ju riadne nad zem, aby sa ľahko vstávalo
 7. 50 na 50 // Dokončiť ostatné ehm, maličkosti v mojej izbe (vešiakový systém nad stôl, stencily na dvere a závesy) – vešiak sme si nad stôl vyrobili, na stencily sme sa vykašľali a radšej sme si oblepili izbu post-it lístkami a izolačkou
 8. !!! // Zdvihnúť zadok a zavítať niekam z množstva dizajnérskych výstav a akcií s foťákom v rukemiláno, designblok, cyklovýprava a všelijaké mini brnenské akcie
 9. OK // Zverejňovať fotky (obzvlášť náročné) – hop hore, naplňujeme flickr
 10. NADA // Porozmýšľať čo s načatým matracom, áno reálne narezaným pružinovým matracom. Kreslo sa mi už z neho nechce robiť – vyhodený. niekedy je lepšie zbaviť sa niečoho ako sa s tým zbytočne baviť (aj keď dodrbávanie vecí patrí k nadobúdaniu skúseností)
 11. ACH // Navrhnúť a skonštruovať prototyp modulárneho úložného systému. Preto – zatiaľ si iba kreslíme a nie sme si istí či tie naše kocky, ktoré sme vymysleli je vôbec možné vyrobiť.
 12. NULA BODOV // Zúčastniť sa workshopu stavania domov zo slamy, hliny. Ideál – Reynolds a jeho pneumatikový Earthship. Zaježová vyzerá tiež zaujímavo. Zašlite mi tip aj na niečo iné.
 13. X // Teória farieb. Naštudovať – teória farieb nenaštudovaná, ale môžeme svedomito prehlásiť že máme vo farbách a ich komplementárnosti omnoho väčší prehľad.
 14. BINGO! // Prebytočný takmer nebicykel, rozrezať – na kolobežku. – bicykel hladila iba fréza a brúsny kotúč, ale aký pekný výsledok sa nám podaril. ukážeme
 15. MEH // Na leto skonštruovať bicykel drevený. Postarať sa, aby do konca letanezhnil – predpokladali sme že po rozrezaní bicykla si budeme musieť vyrobiť niečo nové, ale plány sa zmenili. Navyše sme z pôvodného surového dreveného rámu presedlali buď na ohýbaný, alebo prekladaný s laminátom, na obe je ale potrebný majsterštuk a trpezlivosť čo nie je našou silnou stránkou.

8 z 15 je zelených, najpodstatnejšie veci ako písať viac, capať sa s hlinou a vypľuť z 3d printera nejaký ranný prototyp modulárneho úložného systému sa ale nepodarili. Snáď tohto roku (DRRN – v januári ani čiarka, tak o rok 🙂 Naopak pod našimi rukami opeknel jeden thonet, zo zhrdzaveného horského bicykla sa stalo krásne jednokolečko, vyrobili sme posteľ sklápaciu s knižnicou na pod matracom, zariadili si kompletne izbu no.1 dočista dočista a stihli sme sa z nej odsťahovať. Vieme viac ako sme vedeli na konci roka 2010. Predsavzatia na tento rok čoskoro v snáď kratšej a zjednodušenejšej podobe.

Total
2
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*