Reportáž z Milano Design Week 2011

Už sa schyľovalo k tomu, aby sme tento článok nazvali Miláno fail. Ale nie sme predsa žiadne srajdy, aby nás odradilo to že sme nestihli ryanovo lietadlo nach Miláno. Tak sme si namastili lýtka s alpou a za chvíľu sme už štartovali z Kitsee. Tá ošemetná udalosť s lietadlom nám ukrojila jeden plánovaný deň, ktorý sme mohli stráviť inak, po Miláne chodiac. (Aj keď úplne sa nesťažujeme, pochodili sme si po talianskom vidieku, náhodne našli skvelý koncert, dokonca boli v Benátkach a videli kanál, ale iba jeden, lebo to neboli tie Benátky – Benátky)

Do toho, aby nestačilo že musíme všetko dobehnúť sa nám pritrafila bolesť do kolena. Z ničoho nič. Aby sme po schodoch nemohli chodiť a nohu ohýbať ako sa zvykne.

Ale ani to nás neodradilo aby sme nabehali kilometre na výstavisku FieraMilano. A bolo tam behať okolo čoho. Mimotoho pár dní predtým sme behali v Brne na Mobitexe, ale iba tak zo zúfalstva, pozerajúc a čudujúc sa či to fakt. Či to vážne myslia, že niečo takéto sa ešte vyrába. Hnus velebnosti. Ale kto sme aby sme mohli takto kritizovať. (Zopár vecí na ktoré sa dalo pozerať patrilo medzi študentský dizajn, dokopeme sa k tomu a vycapíme ho sem)

Späť k Milánu. Salone Internazionale del Mobile bol gigantický (50-ty ročník! a samosebou najväčší nábytkársky veľtrh na svete – 2700 vystavovateľov, 200 tisíc štvorcových metrov čistá výstavná plocha), dva dni od rána do večera sme obehávali systematicky 20 pavilónov a aj tak sme nestihli poriadne prejsť polovicu (tú polovicu čo sme prešli sme dávali krivoklusom). A to ešte nehovoríme o tom množstve akcií, obchodov, galérií v meste, ktoré spadali pod Fuorisalone. 2 dni nestačia, ideálne je tam fakt byť cez ten celý MDweek.

Fotiek máme habadej, fotili sme čo nám prišlo interesantné a všetky si ich môžete pozrieť na flickri. Pribudne tu aj mnoho článkov o veciach, ktoré nás zaujali a tých bolo! Spätne ešte zisťujeme čo všetko sme prehliadli a nestihli, aj by nás to mrzelo, ale veď, o rok znova. Ak by sme mali zhodnotiť súboj internetov a milánskeho týždňa dizajnu, to druhé vyhráva 15:2465. (pri mobitexe by to bolo tak 985:3)

V skratke sme boli užasnutí, neustále s otvorenými ústami (popravde ich projekciou, nepatrí sa otvárať ústa na verejnosti) a tešiaci sa ako malé deti. Miláno 2012? Jop.

O. A naspäť sme to lietadlo stihli.

Total
11
Shares

4 comments

  1. Úžasné, díky, že my méně šťastní, co jsme nemohli do Milána, se můzeme pokochat alespoň z tvých fotek 🙂

    1. Je ich tam cca 400, ale to som fakt bleskom obehal výstavu a poriadne neprešiel 2 pavilóny s klasickým nábytkom, kde boli nádherné veci, trochu zmätene som prešiel 2 pavilóny s moderným nábytkom (len som si určoval akým systémom to budem prechádzať). Ale tak, z toho čo som videl a zaujalo ma sa hádam dá vybrať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*