Rozkladacie postele od výmyslu talianskeho návrhárskeho sveta

 Smart Beds by Colombo 907

Skladacie postele sú jeden z najlepších a nejmenej docenených vynálezov. Poskytujú veľké množstvo miesta a žiadne kompromisy v pohodlí (minimálne kompromisy v cene a nutnosti tú posteľ ráno zložiť a večer rozložiť) Napriek tomu sa masovo neujali, má spoločnosť viac miesta?

Od časov prvých skladacích postelí schovaných za vyrezávaným biedermaierom s najjednoduchším mechanizmom, mechanizmy trochu pokročili. A tak je možné do niečoho čo sa tvári ako sedačka vopchať poschodovú posteľ a jedno vysúvacie lôžko. Alebo fantomasovsky otočiť veľkú knižnicu a vyklopiť spoza nej veľkú posteľ. Alebo vyklopiť z malej skrine poschodovú posteľ, alebo alebo. Veď len pozerajte.

Všetky postele vyrába talianská firma Colombo 907. V Miláne sme ich videli naživo, funguje to úplne jednoducho a hladko.

 

Total
20
Shares

2 comments

  1. Ta po tých troch pohároch vína ma k tomu, že sa tie postele moc neujali napadá moje hľadisko na Vec, že pre mňa predstavuje posteľ posvätné miesto, čo má mať svoje stále miesto, akýsi určený nedotknuteľný priestor, a takto poskladaná by na mňa pôsobila akosi ´provizórne´… Toľko ma k tomu napadá. Ale inak to podľa mňa neni zlá vec, je to praktické, aj dizajnovo sa na tom dá pohrať, už kto ku tomu jak pristúpi…

  2. Ta tomu rozumiem, kontextu, ale pýtal si sa rečnícky, prečo sa podobné postele masovo neujali, a či preto, že má spoločnosť viac miesta… Asi aj v máloizbových bytovkách sa vždy radšej nájde stabilné miesto pre posteľ (alebo flexibilné, jak to máš teraz v inom článku s tou posuvnou stenou, aj keď tam má posteľ tiež fixné miesto hm hm), a kór študenti, čo študujú až cez skúškové, a cez semester najradšej cez deň spia…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*