Úhľadný skladací bicykel

Weiche Wu & Minhan Lin // Union folding bicycle

Valná väčšina skladacích bicyklov nie je skladná. Zložia sa, ale ako vyzerajú ako rozpitvaní transformers a vážia dostatočne na to, aby ich prevážanie bolo otravné. Mobilita tak zaostáva.

Zoberte si taký Brompton alebo Dahon. Po rozložení sa blíži veľkosti neskladacieho bicykla (okrem menších kolies, ktoré vôbec nevadia a nie, nie sú pomalšie). Po zložení ale neexceluje, áno vojde sa do kufra auta, ale ak by ste ho chceli mať ako doplnok na kombinovanom výlete stop-bajk-peší, otravoval by.

Carryme bicykle od Pacific cycles by mohli mať potenciál byť menšími, ale pri pribalení 8 palcových kolies a schlumpf prehadzovačky v crank sete váhe ani veľkosti neuberajú (viď foto, zdroj). to už radšej lepšie bicykle od Georga Lina sú IF mode (alebo superlight, či Birdy s Rohloffom!). Odbočujeme. Chceli sme o Unione.

Pri Unione vidíme potenciál zapúzdreného bicykla. Možno by trochu geometriu chcelo upraviť, možno by šlo aj väčšie kolesá pridať, ide ale o to, že tento skladací bicykel sa skutočne zbalí a takmer nič z neho netrčí. Brali by ste takýto bicykel? Trochu nám to pripomína Hondu Motocompo, akurát tankuje sa v kuchyni.

 

Total
10
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*