Vyhrnutie – Marec/12+ todo list

Prvý testovací verejný todo list ju za nami a hneď takto zo začiatku meškáme. Ale okrem kozmetických úprav v predsieni a botníka sme splnili takmer všetko. Veď sa len pozrite.

1. Máme v izbe veľmô starú skriňu, síce pekná ale nekompletná, nahlodaná zubom času a mi sa jej potrebujeme zbaviť. Skúšame ju predať, keď nepôjde podobrotky, tak ju vyštveme za odvoz.

14 dní sme ju skúšali vydať za lacný peniaz a nikto ju nechcel. Tak reku za odvoz nepôjde, tá dýha na dvierkách z orechovej korenice sa premení na nejaký pekný stôl, alebo štyri. Skriňa zmizla, takže to považujeme za finito.

2. Za ňou boli kedysi dvere, zamurovali ich a hochštaplersky na drevený rám capli maltu, ktorá sa samozrejme navlhčením dreva zdvihla a popraskala, takže sme ju zhodili dole. Teraz tento rám znovu pekne ohraničíme a ponecháme ho obnažený.

Hotovo, viď.

3. Domaľujeme izbu no.2. Máme zatiaľ len takú polovicu, lebo tu bol taký bordel, že nešlo celú vymaľovať. Úspešne sme povyhadzovali mnoho vecí, môže sa pokračovať.

Vybielené, základ na neskoršie hranie sa s farbičkami je pripravený.

4. Nafotíme a ukážeme vám hotovú skriňu v izbe a police s magnetickými “šuflíkmi”.

Skriňa sem, magnetické šuflíky sú hotové, avšak potrebujú prerobiť (áno je to to modré a biele pod policami pod skriňou).

5. V predsieni nám prekypujú topánky vo veľmi malom priestore s tromi dverami, ktoré sa do neho zasahujú. Po zazrení jedného dizajnu (zverejníme) nás napadlo systémovo podobné ale krajšie a nízkonákladovejšie riešenie. Vyrobíme a uvidíme či to riešenie bude aj rovnako fungovať.

Vešiak na topánky je z veľkej časti hotový. Chýbajú mu už iba nevyhnutné kozmetické úpravy a posledný krok.

6. Namaľovať predsieň. Aj keď zatiaľ nemáme šajnu ako.

Vybielená pred maľovaním. Oprášili a namaľovali sme zvonček, nakreslili veľký nápis AHOJ, zhotovili vešiak na kabáty a dokončujeme botník. Stále ale nevieme ako bude kompletne vyzerať. Budeme nútení posunúť to na teplejšie počasie, kedy budeme maľovať dvere a zárubne.

7. Tú mini miestnosť prekypujúcu bordelom celú vyhádžeme a premeníme na špajzu.

Hotovo. A ani to nebolelo.

8. A budeme vyhadzovať všetko ostatné čo nám príde pod ruku (sťažujú sa že pivnicu sme zapratali bordelom, všetko vyhádžeme)

Vyhádzali sme.

9. Konečne by sme mohli nafotiť náš repasovaný bicykel (zo škaredého horského pekný singel).

Aha, tu je!

10. Nafotíme repasovaný TON stolík a takisto zverejníme.

Ďalší pán TON na holenie.

11. Nedeliteľný bod 11, bude pokračovať ďalším nedeliteľným číslom 17. Sedemnásteho marca, budeme v košickej Tabačke viesť workshop a vyrábať zo starého haraburdia nové veci. Radi by sme pre nich vyrobili niečo užitočné a keby to bolo aj pekné, o to lepšie.

Viedli sme. Sem tam neistou rukou, ale podarilo sa. Výsledky si pozrite tuto.

12. Vyrobíme niečo o čom ešte nevieme, že to vyrobíme, len vieme že to vyrobíme.

Vyrobili sme misku z Fima a nastriekali ju aby vyzerala ako fake porcelán a bola zvnútra neónovo oranžová (lebo sme to videli na internetoch) len nevieme či je to to čo sme chceli vyrobiť. A jednoduchú knižnicu pre spolubývajúceho vo výklenku zárubne.

12 + x = 13. A na konci mesiaca si to pekne krásne zosumarizujeme. Trinásť, Russellov čajník pri nás.

Sme nezosumarizovali. Meškáme. Na vine je čajník.

Total
1
Shares

2 comments

  1. bože, ty si šikovný! teda nie bože, ty si šikovný, ale ešte raz, bože, Ty Feri, si šikovný

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*