Skriňa, vyklop sa!

tototu by tototu // Vyklopsa (skriňa no.3 asi)

Ako sme sa presťahovali do bytu no.1 a nemali si kam dávať veci, rozmýšľali sme kam s novou skriňou a hlavne akou. Klasická skriňa zaberá miesta, spotrebuváva veľa materiálu a veľa sa tam ani nedá uložiť. Vstavaná skriňa vyzerá fajn, ale je to tak trochu nábytkárske klamstvo, lebo vám berie manipulačný priestor – nemôžete si k nej pristaviť stolík alebo posteľ, lebo ju potrebujete otvárať.

A tak nás napadlo tototu – vzali sme si vstavanú skriňu, virtuálne ju rozrezali na polovicu a strčili pod strop na dve steny.

Prvým problémom bolo ako sa dostaneme k veciam, keď tyče na ktorých visí oblečenie budú 10 cm pod stropom. Riešením by bol rebrík na kolieskach ako v poctivých knižniciach. Krátko predtým ako malo dôjsť k realizácii (tzn nákupu materiálu) nás ale napadlo pohodlnejšie riešenie, šatné tyče si budeme vyklápať rovno pod nos a tak žiadne lezenie nebude potrebné. A tak sme i spravili.

Vyrobili sme si L profily ktoré držia celú skriňu a v ktorých jazdia stojny, na ktorých sú pripevnené šatné tyče. Tie sú upevnené ťažnými pružinami pre ľahšie dvíhanie a pomalšie sklápanie.  Voilá, funguje to.

Namiesto úchytov sme zapiekli lano a priamo ho prišrúbovali (aj keď sme neskôr narazili na hodnotný zoznam rôznych uchytení)

Samozrejme ako všetky prototypy, ktoré sme zhotovili aj toto má svoje muchy. Precíznejšie ako drevo by bol kov. Ako sme dorobili skriňu a ako to u nás dobrým zvykom býva napadla nás prepracovanejšia verzia s kovovými ramenami, hydraulikou a dvomi sklápacími policami. Však aj na to dôjde.

*nevieme ako zastaviť automatické prehliadanie, otvorte si obrázok v novom okne

Total
6
Shares

7 comments

  1. ahoj Feri ! Doma v Košiciach teraz špekulujeme nad skriňami – treba nám presne niečo také. Príď nám to vyrobiť. Trochu inakšie úchyty, konštrukciu podľa toho čo menej zaťaží stenu (asi drevo) a aj tie sklápacie police si prosíme. Koľko by to stálo ? Mirka (Magdina ľavá ruka) Napíš mi e-mail.

  2. viem, ze je to trosku blbe, ale takato skrina by sa hodila do mojho noveho domu, nepodelil by si sa o postup prace? manzel sa byje do prs, ze by to poslavil, len nevieme ako na to 🙂

    1. jezis… taka som zmatena sama zo seba, ze ani neviem pisat… “bije” som myslela 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*