Zástrčka, zastrč sa

Jing Zheng // Min-Kyu Choi // Relogik // Art. Lebedev

Zástrčky tak ako ich poznáme dnes nepožadujú až tak veľa miesta, avšak veci ktorými ich napchávame áno. Pôvodne sa pravdepodobne nepočítalo s tým, že by jeden človek mohol mať naraz zapojených 5 vecí, na jednom mieste a že by pravdepodobne upchal aj ďalšie tri zástrčky v izbe.

V jednej izbe 4 edisonové závity s adaptérom a 5 elektrických spotrebičov v jednom závite! Aká zhýralosť, buržoj!

Takto to fičalo zo 30 rokov, potom začalo spotrebičov pribúdať a jediné čo za tých 70 rokov pribudlo boli väčšie a dlhšie predlžovačky. Ešteže sa mobily neubrali týmto smerom. Tieto koncepty predstavujú iné možnosti zapojenia. Letout Outlet a Rozetkus 3D (nákresy) Nasledujúce dva koncepty boli publikované v takmer rovnaký čas, čo celkom vylučuje možnosť opisovania a napriek tomu sú v podstate rovnaké. V histórii sa takéto veci stávajú (počudovanie tuto), len táto nie je taká podstatná ako telefón. Tieto koncepty dávajú záplatu na problémy, ktoré trápia každého. Áno častokrát sa skutočné problémy iba plátajú a výsledky sa nám predstavujú ako skutočné riešenia

  • ukradli ti bicykel, aj keď si mal zámok – kúp si hrubší!
  • “nízka” kapacita diaľnice? – postav ešte jeden pruh
  • máš 25, pod nosom fúziky a si vydata? – tak to dostaneš na birmovku strojček holiaci od brata

Skutočné riešenie v tomto nemorálnom chaose konektivity, napätia a voltáže predstavuje spôsob myslenia, že nie zharmonizovať skrz jednotný zástrčkový dock (íha mobily budú mať harmonizovanú jednotnú nabíjačku) a spriasť káble vesmírne univerzálnym káblovým manažmentom, ale úplne odstrániť tieto hnusné veci. A tam nepochybne patrí aj bezdrôtový prenos elektriny (aspoň pre 21 prvé storočie, v 22 druhom bude táto technológia tak starosvetská, že ju budeme používať iba my dedovia)

Total
10
Shares

2 comments

  1. Po prve. dufam že nedostanem strojček od brata ani od nikoho, ostatny popis sedi.
    NAjkrajsie sa mi paci prvy napad, ibaze by si to museli kupit splocnosti,ktore robia spotrebice.Najviac ma zaraza tota hnusna jakeby len štvorcova nabijacka s cenou za dizajn. Ovela viac su svietace okraje farebne.

  2. ten prvý nápad piggyback som zabudol napísať, že používajú v austrálii, vraj aj v poľsku sa dajú nájsť.
    a tá štvorcová – cena za dizajn, je dakedy aj cenou za nápad, nelen krásu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*