o Jakubovi

tototu studio je interiérové štúdio, ktoré založil Jakub Kriš a funguje na trase Brno – Prešov. Špecializuje sa na návrhy malých interiérov a fotografovanie nehnuteľností.

Rodený východniar, študoval sociológiu v Brne na Fakulte Sociálnich Studii Masarykovej Univerzity a popri škole pracoval so záujmom v stolárskej dielni. Počas štúdii rozbehol v roku 2007 blog o dizajne tototu.sk, aby mal pokope všetky pekné a dobré nápady. Mix praxovania v dielni, sledovania dizajnového odvetia a sociálne kritického teoretizovania sa spojili v tototu studio. Prerábanie vlastných interiérov a hobby fotografovanie, ktoré spočiatku bolo skôr zábavou ako serióznym pokusom prerástlo po minutí vlastných interiérov vo full-time prácu. Mix technických a kreatívnych zručností sa ukázala ako ideálna kombinácia pre výzvy o veľkosti 5m štvorcových.

Práce tototu studia sú známe vďaka premyslenému využívaniu malých priestorov skrz malé intervencie, alebo kompletné prerábky. Jakub pri navrhovaní týchto priestorov myslí hlavne na praktickosť ich používania, ktorá sa snúbi s charakteristickou estetikou studia.

Keď Jakub práve nepracuje na interiéroch, robí na iných zaujímavých projektoch. Venuje sa propagácii a lobbingu mestskej cyklisticky v združení Brnonakole, alebo s fotoaparátom naháňa po mestách elegantných ľudí jazdiacich na bicykli, ktorých zverejňuje na Brno Cycle Chic.

póza pre kampaň “Nakoleon”