Šírka 1,4 m? Aj z kobky sa dá urobiť funkčná izba.

tototu studio // 1,4 m

Predstavte si že sa ocitnete v miestnosti širokej 1,4m. A teraz že v nej bývate. Úzko?

Záleží iba na tom ako si ju zariadite. Ak sa rozhodnete pre komerčné riešenia, nepochodíte. Skriňa bude iba skriňou, skladného stolíku sa ani nedohľadáte. To ste ešte stále bez schodov k posteli.

V byte kde sme už jednu skriňu vytvorili, sa nám dostalo príležitosti pretvoriť k žitiu práve takú kobku. Vyhodili sme z nej skrine a aj rebrík k posteli, ktorá ako jediná v tomto priestore dávala zmysel (bola hore a nezavadzala). Rebrík možno nezaberá veľa miesta, ale ak toto je jeho jediná funkcia v tak limitovanom priestore, preč s ním, navyše schody rulz.

Navrhli a urobili sme tak variantu skrine, ktorá je zároveň aj schodiskom, aj policou. Úzky stôl slúži takmer výhradne ako makeup skrinka. Aby priestor pod posteľou bol svetlejší rozhodli sme sa natiahnuť LED sieť, ktorá priestor pekne osvetlila.

Jednoduché bolo aj riešenie kam s lodičkami. Stačilo navŕtať jednu tyč pod posteľ a riešenie bolo na svete. Tie pekné vešiaky na bižu zo starých rámov si urobila šikovná Baša sama. Aj tú marxisticko-leninskú kabelku.

Tesno u vás doma? Ak si už nebudete vedieť poradiť čo vyhodiť, aby ste získali miesto, ozvite sa.

 

// Imagine that you find yourself in a room 1,4m wide. And now that you are living in one. Feeling small? 

It all depends on how you furnish such space. Opting for commercial solution will not be helpful. Ordinary cabinet won’t learn any new tricks, and basic desk won’t give you any more space. And you are still without stairs to the bed. In the apartment where we have already built one cabinet, we were given an oportunity to furnish such space. We threw out the ordinary cabinet, and the ladder, that might not have been taking a lot of space, but not doing (besides going uncomfortably up and down) anything more. Stairs rule.

We made a cabinet that gives you, besides the space inside, stairs and shelves as well. The narrow desk serves as makeup table. To have more light under the bed, we have used LED net. Those blue frame jewelry holders were made by Barbora herself. 

Total
217
Shares

4 comments

    1. Ee-e-e-oh-mum-a-weh, Wimoweh, wimoweh, wimoweh, wimoweh

  1. Ejha uz tu mame aj riesenia celych izieb! Prima kubo! Velmi som oslovena. Nebola som tu par mesiacov a ahaho! U nas mas tiez jednu zakazku istu – no bude to na cely dom v horsom pripade byt 🙂 mam vzdy radost ked vidim ze sa ti dari a ze aj ja ti konecne lepsie rozumiem – pises viac zrozumitelne.hura!

    1. Vďaka, snažím sa. A ak postavíte, prekonzultujeme. Zatiaľ sa iba tak popasovať s tou vašou obývačkou môžem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*