Levitujúci botník Kocka

tototu by tototu // botník Kocka

Hotovo. Kocky nie sú hodené, ale poriadne prilepené. A pod tými kockami sa vznášajú topánky. Akože. Ilúziu vytvára náš sistim.

Nápad na botník bol takýto. Aby podľa možnosti zaberal čo najmenej miesta a nebolo potrebné na neho použiť kopu materiálu. Vytvoriť krabicu, kde sa topánky nahádžu pre nás nie je výzva. Okopírovať systém niekoho iného v inom šate za zlomok nákladov už výzvou je. A tak sme zhotovili Kocky.

Podstatou tohto botníka je trojuholník (to je tá kradnutá časť), ktorý vytvára žliabok do ktorého topánka šikmo vkĺzne, aby sa po položení pekne narovnala a vyzerala, že ju Kocka a nič iné drží silou vôle. Spodnú časť, keďže je pod topánkou a ešte splýva s pozadím nie je veľmi vidno.

Kocka ako prototyp funguje takmer perfektne. Preto “takmer” lebo je to ako všetko ostatné prototyp. 220€ za našu predlohu sme dokázali stiahnuť na 10€. Lacnejšie to už pre 14 párov topánok istotne nepôjde, ale jednoduchšie určite.

Total
5
Shares

6 comments

    1. ahoj andrea, po dlhom čase testovania môžeme povedať že nerobia. špička topánky tlačí malou silou na kocku a tak ak zanechá nejaké odtlačky tak iba na topánkach s veľmi tenkým materiálom, ale tie po nasadení na nohy po chvíli zmiznú.
      a zas čerta by sme z toho nerobili, topánky sa nosia a opotrebúvajú, takže riešiť nejakú čiarku navyše je zbytočné. (plus je potrebné pripomenúť, že je to len prototyp, niečo lepšie dúfame že čoskoro)

    1. prvotne urgoval ten botník, dvere boli sekundárne. každopádne už sú natrené (áno s bl-l) a istotne budú prefotené

  1. WOW. Právě jsem objevil váš web a jsem naprosto nadšený, ať už webem samotným tak těmito realizacemi. V pátek jsem byl pozván na předvánoční událost ve vašem bytě No.1, jednoznačně musím navštívit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*