Bunker pod posteľou pre PhD študentku

tototu studio // mizba

Kamarátka sa na nás obrátila s konkrétnou prosbou o pomoc pri zariaďovaní izby v byte o veľkosti Niečo+kk:

Potrebujem oddeliť v izbe od +kk aspoň posteľ. Mám krivé všetky steny (teda nerovnobežné). Chcem knižnicu, aby mi tam vošli všetky knihy, ideálne aby sa dala rozložiť a preniesť. Botník by sa hodil takisto, možno aj stôl nahradiť mobilnejším, alebo rovno dva (druhý jedálenský) No a s tou skriňou v rohu sa nesmie hýbať, to je od domáceho. Fair enough Miška.

Aj na priestrannú izbu je to dosť požiadaviek, hlavne ak miestnosť okupuje objemný gauč. Ale tak sme tu od toho, aby sme takéto ošemetné problémy ako nedostatok miesta vyriešili.

Opýtali sme sa jej či by bunker nechcela. Študovať PhD. má svoje úskalia a tak nadšene súhlasila. Posteľ sa tak ocitla cca meter nad zemou, zakrytá preglejkovou stenou z ktorej sa stala pripínacia a maľovacia tabuľa. Bunker bol obohatený o police zavesené na špagátoch. Hodilo by sa mu úplne ho zasypať varietou vankúšov.

Knižnicu sme urobili zo stohovateľných kvádrov, takže pri sťahovaní stačí jednotlivé boxy do seba zasunúť. Nadprojektovali sme veľký sendvičový stôl, aby slúžil aj ako jedálenský, ale také štúdium vie zabrať priestoru, ako ruské vojská. A tak sme boli nútení vytvoriť niečo rýchle a jednoduché. I skončili to sklápacím stolom, kde noha pozostávala zo skrinky na kolieskach. K nemu sme vyhrabali zo zberného strediska odpadov krásne červené tonetky.

A botník? Našli sme starú školskú lavicu, skrátili jej nohy, natreli a dali nové dosky. Tzv. sme ju reklejmovali, hovoria aj rusi na kryme. Plus skriňa v rohu je čistá zahraničnopolitická kamufláž. Tváriť sa že je to niečo nju-nu a pritom skrývať pod nánosom farebného papiera nevzhľadnú barabizňu, ktorá sa rozsype pri zlom pohľade, je kúštik poctivej propagandy. Pozdravujeme Spojené Ingvar Brežňevové Drevotrieskové Závody.

 

//  Our friend has asked us to help with her open plan room furnishing.

I need to separate bed from open room. None of my walls are paralel. I want a bookshelf for all of my books, ideally simple for disassembly and transport. Shoe rack would be good. Maybe to replace desk with more mobile version, plus make me a dinning table. And you cannot move with that corner cabinet, it’s landlord stuff. Ta že hej, Miška.

This is a lot to ask even for spacious room, filled with big couch. But we are here to solve such tiny little world problems. We have asked her, if she wants to have a bunker. Study PhD. has it’s own pitfalls, and she exults. Bed was lifted circa one meter over floor, shadowed with plywood wall, which happened to be converted to pinboard and blackboard. Bunker was enriched with rope shelves, lots of various pillow would suit this place well. We made bookshelf from stackable boxes, so it’s easy to move them from place to place. We have also overprojected big table on wheels, but studying can take up as much space as russian army, so we have added folding desk, with only one leg on 4 wheels. We have found those nice red Thonet chairs at trash collection center. And shoerack? Found old school desk, cut its leg, changed boards and reclaimed like russians did crimea. Plus the cabinet in corner is pure foreign policy camouflage. To pretend something is nju.nu, while hiding ugly cabinet under layers of color paper, that will fall apart with sinister look, is a piece of fine propaganda. Greetings to United Ingvar Brezhnev Fiberboard Company.

Total
31
Shares

5 comments

  1. Na objemnom gauči sa vždy skvele spí, a keď je okolo tak fajne, o to lepšie! Sklápací stôl je pre mňa numero uno, pochvala pre tototu!

  2. Krasne! To by ma fakt zaujimalo co by si dokazal urobit s nasou hroznou jedalnou/obyvackou. Krasna stolicka -ty si stvoril jej cerveny look? si super skryl skrinu ktora sa mi takto velmi paci, knihove policky su fantastisch! Cela izba sa mi velmi paci. Je taka vzdusna a domyselna a napadita predovsetkym!

    1. Stoličku som zachránil zo zberných surovín, už tak pekne namaľovaná bola a hodila sa mi presne k stolu. Skriňu bolo potrebné skryť, veľmi sa otŕčala.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*