Byt no.1? Hotovo.

 tototu by tototu // Byt no.1

Pred rokom sme sa nasťahovali do bytu podľa ktorého sa nazvala aj punková kapela. Sparťanské podmienky tu boli, ešte zopár rokov dozadu keď ste chceli teplú vodu museli ste si zatopiť, drevom v kúpelni. Potom prišiel (spoiler alert!) bojler, dve nové okná a naša maličkosť.

Naša maličkosť vysťahovala za podpory pána nájomcu a pomoci oboch spolubývajúcich celý byt. Aj jedného spolubývajúceho. Iba kuchynský stôl ostal. Massív.

Začali sme v takýchto podmienkach. Postupne pribudol levitujúci botník, vešiaky z maticových kľúčov, nová sklápacia posteľ, podstropná vyklápacia skriňa, lanový luster a tak ticho. Odmlčali sme sa, lebo keď zaspávate z ústami plnými tehly a vlasmi od farby blogovať sa vám veru nechce.

A tak sme si povedali, že to urobíme takto retrospektívne. Byt sme dokončili úplne čerstvo, ale aj tak sme ho stihli tri krát skolaudovať ako československá tradícia káže.

V izbe sme premaľovali skriňu, z vitríny urobili zatiaľ zo dva stoly, vyrobili X knižnicu, mierne poupravili našu prvú posteľ, dorobili kopu maličkostí ako držiak na ceruzky, vešiak na oblečenie, rebríkový nahadzovač oblečenia. Vystružlikali sme si drevené umývadlo, na čierno kúpelňu vymaľovali. Kuchyňu komplet novú sme urobili. S kockolustrom. A predsieň sme prerobili, ešte raz lebo sa nám chcelo. Ale to všetko postupne neskôr.

Ďakujeme pánovi Dávidovi, že nám nechal tak voľnú ruku a my sme si mohli všetko po svojom urobiť, lebo veď kto vám povolí všetko vyhodiť a urobiť podľa obrazu svojho najmä ak máte také pofidérne nápady aké sa nám v hlave tlačia. Prototypové kráľovstvo tu je. Ďakujeme Ertovi, že nervy nezrušil a Vladimírovi že nervy zrušil ale keď už bolo po všetkom a Magdaléne, že dorazila jeho izbu za nás. Ďakujeme Futurats, že nám záchod tušom rozveselozdepresívnili. Ďakujeme sklenárom že usilovne všelijaké tvrdené skla a zrkadla vyhadzovali, aby sme ich my mohli použiť. Aj Helene za objektív, aby sa nám do záberu vtrepali. A našej slečne Dáši, že do nás hučala. Hu Hu. Hutovo.

8 comments

  1. Ľuster v kuchyni a umývadľo v kúpeľni úplne miľujem takto z obrázku, ale musí tam byť kopa detailíkov, ktoré určite stoja za to. Bravó a pozdravujem!

    1. to umývadlo sme krvopotne vystrúhali dvaja, prv s motorovkou a tak sme ho dorazili s dlátom ako správni fachmani. na to tri vrstvy epoxidu zafarbeného na červeno a tri vrstvy lodného laku.

    1. Vďaka, jedná sa o pozostalosť zo starého kredenca. Dali sme im uhol, aby sa tak pekne nakláňali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*