Luster Tonelanotolampa

tototu by tototu // tonelanotolampa

Mali sme na pláne urobiť si luster. Chceli sme prv nejaké magľajzové kĺbko s ktorým by sa nehlo ale keď sme videli lustre od pani Jurek a jej lajnu, hneď sme vedeli že také chceme.

Tak sme začali pátrať po farebných textilných kábloch. A zistili sme že sú buď predražené, alebo sa nám nechcelo čakať na zaslanie niečoho lacnejšieho – NUD predávajú 3m/14e a 6m/35e, plus poštovné a v Textilkabel Loewinstein vo Frankfurte kde ich vyrábajú stojí 6m/23e (ak nakupujete viac ako 50m).

Zvolili sme tak diy od podlahy a textilný kábel sme si vyrobili. Jednoducho. Kúpili sme 2 krát 3m hrubšieho káblu, aby nám aspoň trochu držal tvar a k nemu sme kúpili rovnaké množstvo modrého popruhu, ktorý sme zošili a navliekli na kábel. Hyn, vznikol textilný kábel s cenou 2€/m a ešte aký značka originál.

Čokoládky a všetky tie káble trčiace zo stropu sme schovali pod vyjedenú plechovku od kukurice. Do stropu sme navŕtali niekoľko háčkov na ktoré je možné vešať luster. Ak si ho chceme zavesiť napríklad nad stôl, zvesíme si ho dole s našou tyčou na skriňu a zavesíme ho inde. Variabilita jak Brno.

Ak sa bojíte elektriky vedzte, že je to úplne jednoduché a nejde na tom nič dodrbať. Zhasnite (vypnite poistky), zveste starý luster a smelo do toho. A ak niečo podobné vyrobíte dajte nám vedieť, ukážeme ostatným.

A niekoľko nápadov do budúcna.

  • kábel je lepší dlhý. keby bol 10 metrový dal by sa strčiť aj do inej miestnosti a pekne by vypĺňal strop.
  • nemusíte použiť iba popruh, zošiť môžete aj pásky látky, podstatné je obaliť kábel.
  • šicí stroj je viac než dobrá vec ak to nechcete robiť veľmi dlho ručne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*