Malý byt s posuvnou stenou ukrývajucou spálňu

Consexto // Closet House in Matosinhos, Portugal (foto: Amândio Neto)

Na 44 štvorcových metroch dokázala firma Consexto vytvoriť funkcionálny priestor, ktorý nijako neobmedzuje, skôr oslobodzuje jeho majiteľa.

Môžete si napríklad schovať všetok bordel do spálne a tú ukryť pred všetkými zrakmi. Spálňa sa totiž nachádza za obrovskou posuvnou stenou, ktorá vypĺňa jednu celú stranu obývačky. Táto stena má v spálni hlavne odkladaciu funkciu pričom v obývačke si z nej môžete vytiahnuť aj veľký rozkladací stôl.

Kovania v skrini v spálni sú samozrejme riešené tak aby ste tam vložili čo najviac vecí, a stále sa v tom nestratili, na videu sme si dokonca všimli, že skriňa má obdobný sklápací systém ako sme si my nezávisle zhotovili (čo znamená pravdu, niečo také vraj existovalo, len sme to nevedeli nájsť)

Kúpelňa je schovaná za polootáčacími fantomasovskými dverami a dokázala poňať ešte aj starý strom.

Celý apartmán jeovládaný centrálnym diaľkovým ovládaním, čo už je podľa nás fancy vec, ale proti gustu žiaden guľomet. Podstatné je ako ukázať ako možné je taký malý priestor využiť bez toho, aby ste museli byť priestorovo obmedzený. Len to je potrebné opustiť všetky tie škaredé krabicové nábytkárske sklady.

Total
5
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*