Učenlivý termostat Nest

Nest (249 usd)

Žijeme v úžasnej tranzitnej dobe, ktorá nám umožňuje redefinovať úplne všetko. Všetko. Úplne. Medzitými všetkými vecami napríklad také termostaty. Viete tie biele krabice, na ktoré potrebuje programátor 30 stranový návod a vy si s tým (pokiaľ si nad to poriadne nesadnete a to nie je jediný predpoklad zvládnutia) poradíte obtiažne.

Možnosť programovania je marketingovo proklamovaná ako výhoda a viac funkcií znamená lepší termostat. PRD.

Nikoho, kto si termostat zakúpi nezaujíma možnosť obsiahleho programovania. Nikto v živote nechcel termostat programovať a netešil sa z toho ako môžete z útrob systému vyťahovať nejaké pikošky. Majitelia chcú aby termostat nebol blbec, aby mali doma teplo a šetril im energiu, bez toho aby v ňom špárali za pomoci návodu (a ak nejaký návod tak jedine 5 minútove youtube video). A keď už sa špárať budú musieť, aby ich to bavilo.

Tak to je Nest, ktorý nádherne ukazuje vystrčený prostredník súčasným termostatom. Čo tam po programovaní, to má byť zvládnuté na pozadí, to čo vidíte vy je simplesample (aj preto, že je to od krstného tata iPodu Tonyho Fadella). Samozrejmosťou je wifi pripojenie a vzdialená správa ako z počítača tak aj z mobilu. Lebo všetko sa musí stať gadgetom.

Total
4
Shares

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*