Leap, ovládanie budúcnosti ako z Minority Report za 55 eur

Leap Motion

Zabudnite na počítačovú myš, to zariadenie na sériovú produkciu karpálneho tunela a vyleštených zápästí, zabudnite na capanie po obrazovke, toto je predvoj rozhrania z Minority Report, od Johna Underkofflera. Leap je zariadenie, ktoré nás dostane z plochej osi x-y na os x–y-z a to v hd rozlišení. Postačí k tomu zariadenie, ktoré sa má začať predávať budúci rok za cca 55 eur.

Zariadenie si pripojíte k počítaču pomocou usb, položíte ho na stôl pred monitor a môžete začať máchať rukami ako na videu vyššie. V podstate sa jedná o zmenšený Kinect, zariadenie ktoré sníma priestor okolo seba a vytvára z pohybov vašeho tela jedno veľké polohovacie zariadenie. Leap keďže je zmenšenou verziou ponúka na malej ploche vašich rúk omnoho väčšie rozlíšenie, takže dokáže zaznamenať pohyb na jednu stotinu milimetra.

Len si to predstavte, všetky veci, ktoré nám trvali tak dlho ako 3d modelovanie, retuš, triedenie, jednoducho uchopíme, natiahneme, sformujeme, oprášime. Tešíme sa aké nové grafické rozhranie, prípadne operačný systém nám takáto dôležitá hračka do budúcnosti prinesie.

Total
12
Shares

3 comments

  1. ..bohuzial “vela kriku pre nic”….zariadenie pravdepodobne snima priestor nad nim iba v istej sirke pola /pre predstavu – ked sa polozi kolmo k monitoru – tak obdlznik v istej sirke a hrubke par cm – co si mozno vsimnut v akom uzkom poli sa musi ruka ci hocico nad senzorom pohybovat/…takze karpalny tunel mozno atakovany nebude no tipujem zapaly v ramenach ci laktoch, kvoli nutnemu pohybu presne nad senzorom ci par cm vpred-vzad….dobre myslene, mozno efektne fungujuce..no neviem si predstavit cely den mat natiahnute ruky pred sebou a mavat s nimi…tolko blbosti sa vymysla ale to, ze na prirodzene vyuzitie pohybov potrebnych pre ovladanie softwaru staci “bohapusty graficky tablet” sa zabuda…a netreba mat “w..com” za 300 eur /pre grafikov samozrejme odporucam – aa to nie je reklama, ok? 😀 /, staci obycajny g..nius za este menej ako tato sranda

  2. Skoda len, ze rockov ubehlo uz viac, a zariadenie stoji 89.99Eur… Hmm, dal by sa graficky tablet vyuzit aj pri CAD modelovani??

    1. Popravde ja som si na modelovanie s grafickým tabletom nezvykol (ale uznávam že keď si niekto vie dobre nastaviť tlačidlá je to jednoduchšie) Používam ho iba na zopár úkonov pri modelovaní.

      rast ceny sa dal predpokladať, zavádzacie ceny pri uvedení na trh celkom zaberajú.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*