Minibyt s kráľovským priestorom

Steve  Sauer / Pico dwelling

Steve Sauer zistil, že človeku stačí málo. Pozbavoval sa prebytočných vecí a našiel izbu (predtým sklad účtovníka) o veľkosti 17m štvorcových s jedným oknom meter krát meter aj to do ulice a tesne nad chodníkom.

Sám sa pustil do rekonštrukcie, vytrhal dvojitý strop, po ním našiel rúry, ktoré vyhrievajú byt nad ním a jemu tak slúžia ako radiátor. Celý byt zabalil do izolácie a hybaj ho na nábytok. Veľká posteľ, držiaky na bicykle, stôl pre šiestich. Z kuchyňe má výhľad na pekné tieňové divadlo v kúpelni. Čitáreň pod oknom so schodíkmi do postele, obývačka, ukrytá sprcha, všetko čo len chcete. Všelijaké špeci úchytky si vyrábal pre tento piko byt sám.

Steve ma pekne zdokumentovaný progres, odporúčam si to prezrieť.

Total
40
Shares

3 comments

  1. Když jsem bydlel v Česku, tak jsem si říkal, že nikdy bych nešel do garzonky či do menšího bytu než je 1+1. Teď jsem se odstěhoval do Londýna, kde bydlím s mamkou v jednopokojovém bytě asi o velikosti 30m2, kde máme kuchyňskou linku, dvoj postel, počítačový koutek, kde mám 20″ monitor propojený k laptopu, stoleček na jídlo, skříň. Zjistil že člověk si vystači opravdu s málem. Vzhledem k tomu, že v Londýně se maká od rána do večera, tak na co bude platit obrovský byt, kde se chodím vyspat.

    1. To je svätá pravda, načo si vydržiavať obrovský byt, ak ho človek nepotrebuje a ešte na ňom bude preplácať. Tento chlapík to má premyslené do posledného detailu, vidno že sa s tým papral niekoľko rokov.

      Ja by som si izbu hneď ťahal do výšky, kebyže mám prvorepublikový vysoký strop. Chcelo by to presťahovať sa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*